KurucusuKimdir.Com

Web Sitemize Hoşgeldiniz

Aytemiz

Ana Sayfa » Enerji-Petrol » Aytemiz

0 Kişinin Defterine Ekli

594 Kişi Okumuş

Yazıyı Favorilere Ekle

Kuruluş Yılı : 1963

Çalışan Sayısı : 268

Kuruluş Yeri : Türkiye

Aytemiz ’in Hikayesi 1963 Yılında Başladı

Aytemiz Petrol 1963 yılında İsmail Aytemiz tarafından kuruldu. 1997 Yılında ise Aytemiz Akaryakıt Anonim Şirketi ticari ismini aldı. 2008 Senesinde şirket Akpet markasını Rus petrol devi Lukoil’e 700 istasyonuyla satışını gerçekleştirdi. Ardından ise şirket 2009 yılında şirket tekrardan kuruldu. Aynı sene içerisinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’dan lisans alarak faaliyetlerine başladı. 29 Ocak 2015 İtibariyle Doğan Holding şirketi olan Doğan Enerji ile %50 oranında ortaklık çalışmalarına başlamış bu çalışmalar 11 Mart 2015 tarihinde tamamlanmıştır. 2019 itibariyle şirket yeni genel müdürlük binasına taşınmıştır.

Günümüzde

10 adet ikmal noktası, 250.000 metreküp depolama kapasitesi ile ülkemizin her yanında hizmet veren 540’ın üzerinde bayi sayısı ile Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor.

Aytemiz Depolama Tesisi

Aytemiz Depolama Tesisi

1963 yılında akaryakıt sektöründe hizmet vermeye başlayan Aytemiz Akaryakıt Anonim Şirketi, 2010 yılından beri günümüzde bildiğimiz Aytemiz markası ile çalışmalarına devam etmekte. İsmail Aytemiz’in 55 senelik sektör tecrübesi ve alanında çok uzman bir kadroyla kısa sürede sektörde tanınan bir marka haline gelen Aytemiz, genç ve bir o kadarda dinamik bir şirkettir. 2015 Tarihinde Doğan Grubu ile kurulan ortaklıktan sonra çok hızlı büyümesine devam ederek ardından akaryakıt sektörünün köklü, büyük itibarlı, yerli ve milli bir kurumu olarak sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

Beyaz ürün satışlarında 2016 yılını %4,1 pazar payı ile tamamlayan marka, 2019 senesinde 1 milyon metreküpün üzerindeki beyaz ürün satışıyla sektördeki pazar payını %4,5 seviyesine taşıdı. Marka bu süreçte, şehir merkezleri ve şehir merkezlerinin giriş ve çıkış noktalarındaki istasyonları bünyesine katarak istasyon ağını da çok dengeli bir biçimde büyütmeye devam ederek, lisanslı bayi sayısını 31.12.2020 tarihi itibariyle 541’e yükseltti.
Yurt çapında akaryakıt dağıtımı ve bayilik oluşturma faaliyetlerini gittikçe hızla artan bir büyüme ivmesiyle sürdüren şirketin Türkiye’nin tüm bölgelerinde 10 adet ikmal noktası, Mersin, İzmit, Kırıkkale, Trabzon ve Alanya’da ise 250 bin metreküp kapasiteli ile depolama ve dolum terminalleri bulunmaktadır. Akaryakıt ve LPG piyasasında düzenli tertipli olarak büyüyen bu şirket istasyonlarına günde iki yüz elli binden fazla araç ve üç yüz elli binden fazla tüketici ziyaret ediyor.
Örnek İstasyon Marketi

Örnek İstasyon Marketi

İstasyon Marketleri

Yurt genelinde 500 adedi aşkın noktada akaryakıt ve madeni yağ ihtiyacını karşılamasının yanında istasyon marketlerimizde binlerce ürün çeşidiyle hizmet vermektedir. Marketlerimizde perakendecilik alanında bilinen kaliteli markaları, güler yüzlü hizmet anlayışımızla harmanlayarak sizlerle buluşturuyoruz. 7/24 Kesintisiz hizmet verdiğimiz marketlerimizde sizleri sıcacık bir ortamda karşılayıp tüm ihtiyaçlarınız doğrultusunda çok kaliteli hizmet sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyetimizi, çok geniş ürün gamını ve sürekli güler yüzlü hizmet anlayışımızı görmeniz için sizleri tüm marketlerimize bekliyoruz.

Fark yaratan projeler

Şirket, müşteri odaklı yaklaşımı ile bütün istasyonlarını sadece bir akaryakıt satış noktası olmanın ötesine de taşıyarak perakendecilik anlamında başarılı çok fazla projeye imza atıyor. Şirketin 2017 senesinde hayata geçirdiği, motosiklet kullanan sürücülerin güvenli ve konforlu bir şekilde akaryakıt alabilmelerini sağlayacak olan ‘Motorcu Dostu İstasyon’ projesi, Amerika Birleşik Devletleri merkezli piyasa araştırma ve danışmanlık şirketi olan Frost & Sullivan tarafından ise ‘2018 Müşteri Değeri Liderliği’ ödülüne layık görüldü. Şirketin 2019 senesinde yine sektörüne öncülük ederek hayata geçirdiği Self Servis projesi ise otuz dokuz şehirde yüz istasyonda, tüketicilerin yakıt ikmalini çok avantajlı fiyatlarla kendi başlarına dolum yapmalarına imkan tanıdı. Hizmet standardını her geçen gün daha yukarıya taşıyan marka, sürekli müşteri memnuniyeti ilkesiyle tüketicilere hizmet vermeye devam ediyor.

Aytemiz Akaryakıt İstasyonu

Aytemiz Akaryakıt İstasyonu

Aytemiz Optimum Kurşunsuz 95 Oktan

Farklılaştırılmış akaryakıtların iddia edilen faydaları her aracın çeşidine, yaşına, hali ile hava/yol şartları ve sürüş şekline bağlı olarak farklılık gösterebilir. Aracınızdaki faydalar için kesinlikle garanti verilemez. Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince pazara arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu doğrultusunda tespit edilen teknik düzenlemelere makul olmak zorundadır. Bu sebeple yakıt çeşitleri, vasıtalarda güvenle kullanılabilir. Farklılaştırılmış akaryakıt ile başkaları arasında nitelik ve aynısı düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör ve aynısı vasıta çeşidine göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır. Fiyat farkı yapılan akaryakıt, yalnızca tüketicinin isteği tarafında ikmal edilebilir.

Motorunuzu temizler ve korur

Aytemiz Optimum 95 Oktan, bünyesinde yer alan deterjan özellikli katkı vasıtası ile motorda tortu oluşumunu önlemektedir (minimize eder). Düzenli ve daimi kullanıldığında ortaya gelebilecek paslanma ve korozyonu da büyük ölçüde azaltır. Optimum 95 Oktan bütün benzinli vasıtalar amacıyla makuldür.

Aytemiz İnternet Sitesi

https://www.aytemiz.com.tr/

Aytemiz Fotoğraflar

Yazı ile ilgili eklenen fotoğraflar
fotofotofotofotofoto

Ziyaretçi Yorumları

Bu yazı hakkındaki ziyaretçi yorumları

Benzer YazılarSitemizdeki benzer makaleleri inceleyin

01Petkim

PetkimKurucusu Kimdir

02Enerjisa

EnerjisaKurucusu Kimdir

03Tüpraş

TüpraşKurucusu Kimdir

Çok Okunan YazılarSitemizde en çok makaleler

Şişecam

Şişecam Kurucusu Kimdir

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan makaleler

01Eti Gıda

Eti GıdaKurucusu Kimdir

02Şişecam

ŞişecamKurucusu Kimdir

03Ford Otosan

Ford OtosanKurucusu Kimdir

KurucusuKimdir.Com

Tüm Hakları Saklıdır - 2020