KurucusuKimdir.Com

Web Sitemize Hoşgeldiniz

Çelik Motor

Ana Sayfa » Motorlu Araçlar » Çelik Motor
Çelik Motor

0 Kişinin Defterine Ekli

604 Kişi Okumuş

Yazıyı Favorilere Ekle

Kuruluş Yılı : 1960

Çalışan Sayısı : 450

Kuruluş Yeri : Türkiye

Çelik Motor’un Hikayesi 1960 Yılında Başladı

Çelik Motor Anadolu Grubu’nun en esaslı şirketlerinden bir tanesidir. 26 Şubat 1960 tarihinde limitet işletme olarak kuruldu, 14 Mayıs 1970 tarihinde şayet anonim iştirak oldu. 2016 senesinde 56. senesini kutlayan şirket kurulduğu günden bu yana otomotiv sektörünün gelişmesine mühim katkılarda bulunmaktadır. Yarım asrı aşkın süredir, ad ve yapısını değiştirmeden sürekli olarak otomotiv pazarında etkinlik gösteren Türkiye’deki en eski işletme unvanını taşıyan Çelik Motor ise hizmet alanlarında bir çok prensip de imza attı.

Şirket, 1966’dahi Skoda kamyonetlerin satışıyla ilk çok mühim atılımlar yaptı. 1985’te Lada distribütörlüğünü aldı ve Lada markası ile çok büyük başarı kazandı. Dönemin en bilindik araçlarından biri durumuna gelen Lada, 1989 – 1993 tarihleri arasında Türkiye’nin en çok satılan ithal otomobili oldu. Çelik Motor, 1986’dahi aldığı Honda otomobili operasyonunu şayet 1992’de Anadolu Honda’ya devretti.

Kia Gizemli Araba

Kia Gizemli Araba

Güney Koreli Kia

Distribütörü olduğu markaları sektörün en çok satan markaları arasına sokmayı başaran şirket ise 2001 yılından bu yana Güney Koreli KIA markasını araba sevenlerle bir araya getiriyor. Çelik Motor, dünyada başarı grafiği süratle artan markalardan biri olan KIA’yı, Türk otomotiv sektörünün mühim oyuncularından biri durumuna getirdi. Teknoloji ve dizayn vizyonu ile dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ayrım yaratan KIA, her yeni modeli ile standartları yükseltmeye, araba sevenleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Kia İnternet Sitesi

Filo Kiralaması

Çelik Motor, 2005 yılından itibaren yenilikçi ve müteşebbis vizyonu ile yeni tüketici alanlarına açıldı. Şirketin filo kiralama markası olan Çelik Motor Filo ise sektörün en mühim oyuncularından biri oldu. 2014 senesinde şayet, Türkiye’nin ilk %100 yerli sermayeli kurumsal araç kiralama markası Garenta ise sektöre çok iddialı bir giriş yaptı. 2016 senesinde bütün kiralama operasyonlarını Garenta çatısı altında birleştiren Çelik Motor; uzun devir kiralamalarda GarentaPRO, kısa devir kiralamalarda GarentaDAY markalarıyla sektöre taraf veriyor.

Garenta İnternet Sitesi

Dijital Platform

Çelik Motor ayrıyeten, sektördeki tecrübesini dijital platforma dahi taşıyarak 2013 senesinde çevrimiçi 2. el araba müzayede platformu ikinciyeni.com’u kurdu. ikinciyeni.com; senelik 20.000 adedin üstünde araba satışıyla, otomotiv e-ticaretinde liderliğini sürdürüyor.

İkinci el araba sektörüne yepyeni bir soluk kazandıran bu platform, satıcı ve alıcıları çok sayıda kişiyle muhatap olma derdini ortadan tamamen kaldırıyor. 2017 senesine kadar yalnızca Çelik Motor bünyesindeki otomobillerin satıldığı ikinciyeni.com platformu, yoğun talep üstüne müzayede bölümü bütün ferdi ve kurumsal müşterilerin hizmetine sunuldu.

İkinciyeni.com’u diğer kullanılmış araba satım platformlarından değişik kılan bir diğer özelliği şayet suni akıl programı Carwizz. Bu aplikasyon ile kullanıcılar otomobillerin pazar değerini kolaylıkla öğreniyor. Carwizz keşif raporunda mevsimsel ve ekonomik etkilerde girmek üzere otomobiller en ince detaylarına kadar inceleniyor.

İkinci Yeni İnternet Sitesi

İkinciYeni.Com Tanıtım Resmi

İkinciYeni.Com Tanıtım Resmi

Yeni Marka “Praticar”

Çelik Motor’un araba sahiplerine sunmuş olduğu yeni markası Praticar, bir vasıtayla alakalı yaşanabilecek problemlere kolay çözümler sunuyor. Praticar; periyodik bakım, muayene, hasar teşhis bakım, lastik değiştirme, hasar tamirat, lojistik hususi şoför hizmeti ve oto kuaförü gibi araba sahiplerinin faydalanacağı pek çok hizmeti tek çatı altında toplanıyor.

Praticar.com internet adresinden yahut IOS / Android üzerinden programlamayı indirip vasıta verileri girilerek sistemdeki bütün hizmetlere ulaşılabiliyor. Praticar uzmanlarının aracı teslim almasıyla süreç başlar. Araç servise ulaşıp ayrıntılı araştırma gerçekleştirdikten sonra gereken işlemler eksperler yönünden belirlenir. Araç sahipleri serviste yapılacak işlemlerle alakalı her adımda bilinçlendirilir. Kullanıcı onayıyla işlemler gerçekleştirilir.

Akıllı Eşleşme Algoritmalı “Bulur”

Otomobil alım satımında yepyeni bir tecrübe yayınlayan Anadolu Grubu’nun bir diğer markası Bulur, Şirket çatısı altında 2018 senesinde faaliyetlerine başladı. Online platform olan ve akil eşleşme algoritması ile Bulur alıcılar için uygun otomobili, satıcılar için de uygun alıcıları bulur. Otomobil alabilmek isteyenler; istedikleri özellikleri ve bütçelerini siteye girdikten sonra gelen teklifleri değerlendirebiliyor. Ayrıca araba marka / model konusu ile ilgili kararsız araba severler, ‘Otomobil Önerisi Al’ sekmesinde bulunan yönlendirme ile gereksinimlerine uygun otomobilleri bulabiliyor.

Türk otomotiv sektörünün lider şirketlerinden Çelik Motor, içeriğinde bulunan markaları ve yeni projeleriyle müşterilerine en yenilikçi mahsul ve hizmetleri sunmaya devam edecek.

Çelik Motor İnternet Sitesi

Çelik Motor Fotoğraflar

Yazı ile ilgili eklenen fotoğraflar
fotofotofotofotofoto

Ziyaretçi Yorumları

Bu yazı hakkındaki ziyaretçi yorumları

Benzer YazılarSitemizdeki benzer makaleleri inceleyin

01Anadolu Isuzu

Anadolu IsuzuKurucusu Kimdir

02Otokar

OtokarKurucusu Kimdir

03Türk Traktör

Türk TraktörKurucusu Kimdir

Çok Okunan YazılarSitemizde en çok makaleler

Şişecam

Şişecam Kurucusu Kimdir

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan makaleler

01Eti Gıda

Eti GıdaKurucusu Kimdir

02Şişecam

ŞişecamKurucusu Kimdir

03Ford Otosan

Ford OtosanKurucusu Kimdir

KurucusuKimdir.Com

Tüm Hakları Saklıdır - 2020