KurucusuKimdir.Com

Web Sitemize Hoşgeldiniz

İhlas Holding

Ana Sayfa » Ticaret-Hizmet » Holdingler » İhlas Holding
İhlas Holding

0 Kişinin Defterine Ekli

128 Kişi Okumuş

Yazıyı Favorilere Ekle

Kuruluş Yılı : 1993

Çalışan Sayısı : 2589

Kuruluş Yeri : Türkiye

İhlas Holding ’in Hikayesi 1993 Yılında Başladı

İhlas Holding Temelleri, 1970 yılında Türkiye gazetesinin kurulması ile atılmıştır. Fakat resmi olarak 1993 yılında Enver Ören tarafından kurulmuştur. Kurulduğu yıl Fransız otomobil markası Citroen ve Japon otomobil markası olan Subaru için Türkiye distribütörlükleri alındı. İhlas Haber Ajansı kuruldu, TGRT TV ve TGRT FM yayın hayatına başladı.1994 Yılında ilk olarak Sakarya da Kuzuluk Kaplıca Evlerinin temeli atıldı. Sonrasında İhlas Holding borsada işlem görmeye başladı. 1995 Tarihinde İhlas Finans Kurumu, İhlas Kargo, İhlas Sigorta kuruldu ve Kristal Su, İhlas Grubu bünyesine katıldı. Balıkesir Meşrubat Sanayii Anonim Şirketi satın alındı ve Kristal markası ile Türkiye’nin ilk yerli kafeinsiz kolası üretildi. Aynı yıl içinde ülkenin ilk internet sağlayıcısı İhlas Net kuruldu.

İhlas Kaplıca Evleri

İhlas Kaplıca Evleri

Gayrimenkul Yatırımları Büyüyor

1996 Yılında Sakarya’da yapımı tamamlanan Kuzuluk Tatil Köyü hizmete açıldı ve aynı yıl içerinde İhlas Kolejleri eğitim öğretim hayatına başladı. Aynı sene İhlas Ev Aletleri borsada işlem gördü ve İhlas Hayat Sigorta kuruldu. 1997 Senesinde Kristal Kola Anonim Şirketi borsada işlem görmeye başladı ardından İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kuruldu. 1998 İtibariyle Armutlu Tatil Köyü’nün temeli atıldı. 1999 Tarihinde İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı borsada işlem görmeye başladı. 2003 Yılında İhlas Yayın Holding Anonim Şirketi kuruldu. 2004 Senesinde İhlas Hayat Sigorta Anonim Şirketi, portföyünü Ankara Emeklilik Anonim Şirketine devretti. Aynı sene Armutlu Tatil Köyü hizmete açıldı ve TGRT Haber TV yayın hayatına başladı.

Tgrt Haber

Tgrt Haber

Halka Arzlar

2006 İtibariyle İhlas Sigorta Anonim Şirketi, HDI International Holding’e (HINT) satıldı. Aynı Sene TGRT TV Hisseleri News Netherlands B.V. ve Ahmet Ertegün’e satıldı. 2008 Tarihinde İhlas Armutlu Tatil Köyü mavi bayrak ödülü aldı. 2010 Senesinde İhlas İnşaat Holding kuruldu ve aynı yıl İhlas Gazetecilik (Türkiye Gazetesi) ve İhlas Yayın Holding borsada işlem görmeye başladı. 2013 İtibariyle İhlas Ev Aletleri, Avrupa’dan Reddot Tasarım Ödülünü aldı ve Türkiye Gazetesi tamamen yenilendi. 2014 Yılında TGRT Haber, TGRT Belgesel, TGRT EU ve TGRT FM, yaşadıkları bu değişimi logolarıyla yayınlarına da taşıdılar. Aynı sene Kristal Gıda Dağıtım Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine ait hisseler satıldı.

Türkiye Gazetesi Hastanesi

2015 Yılında İhlas Holding tarafından yapılan Türkiye Gazetesi Hastanesi ise Radyoloji, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Nöroloji, Romatoloji ve Algoloji gibi branşlarını açtı ve uluslararası Hasta İlişkileri Birimi kurarak sağlık turizmine yönelik ciddi yatırımlarda bulundu. Avrupa, Asya ve Afrika gibi ülkelerin sağlığına yönelik özel sağlık programları oluşturuldu. İhlas Yayın Holding, 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Gününde ise 28. Uluslararası Tüketici Zirvesi kapsamında düzenlenmiş olan ‘Yılın Enleri’ ödül töreninde ise 3 ödül aldı. İhlas Ev Aletlerinin üretimini yapmış olduğu Cebilon Unique, Aura Cleanmax SPLUS ve Aura Roboclean SPLUS markası ile İyi Tasarım Ödülünün sahibi oldu.

Türkiye Hastanesi

Türkiye Hastanesi

Ödüller

2016 Senesinde İhlas Ev Aletleri tarafından üretimi yapılan Aura Cleanmax ve Aura Roboclean Temizlik ve Sağlık Robotları, tasarım alanında dünyanın çok prestijli ödüllerinden biri olan iF Tasarım Ödülü 2016’yı büyük bir başarı göstererek aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in düzenlenmiş olduğu 2016 İnovaLİG sonuçlarına göre İhlas Ev Aletleri, yedi yüz altmış bir şirket arasında “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde 25. olma başarısını gösterdi. İhlas Haber Ajansı Japonya’nın köklü medya kuruluşları arasında yer alan Fuji Televizyonu aynı yıl ile iş birliği yaptı.

China Silk Road Group İle Ortaklık

2017 Tarihinde İhlas Medya, Afrika’ya Değer Katanlar ödülüne aldı. 2. Sosyal Farkındalık Ödülleri kapsamında ise “Yılın En İyi Haber Kanalı” ödülünü TGRT Haber aldı. İhlas Madencilik şirketinin unvanı ise İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Ticaret Anonim Şirketi olarak değiştirildi. Bizim Evler Güzelce projesi başladı. İhlas Holding, Çin’in “One Belt One Road” yani Bir Kuşak Bir Yol Projesi kapsamında gerçekleştirilecek projeler için China Silk Road Group ile ortaklık anlaşması imzaladı. 2018 Senesinde Armutlu Tatil Köyü Panorama Etabı sahiplerine teslim edildi. TGRT Haber, 2018 yılı içerinde izlenme oranını en çok artıran TV kanalı olarak büyük bir başarı yakalamış oldu. İhlas Haber Ajansı logosu da aynı yıl yeniledi. 2019 İtibariyle İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Ticaret Anonim Şirketi ise İhlas İnşaat Holding Anonim Şirketi ile birleşti.

İhlas Holding İnternet Sitesi

https://www.ihlas.com.tr/

İhlas Holding Fotoğraflar

Yazı ile ilgili eklenen fotoğraflar
fotofotofotofotofoto

Ziyaretçi Yorumları

Bu yazı hakkındaki ziyaretçi yorumları

Benzer YazılarSitemizdeki benzer makaleleri inceleyin

Çok Okunan YazılarSitemizde en çok makaleler

Şişecam

Şişecam Kurucusu Kimdir

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan makaleler

01Eti Gıda

Eti GıdaKurucusu Kimdir

02Şişecam

ŞişecamKurucusu Kimdir

03Ford Otosan

Ford OtosanKurucusu Kimdir

KurucusuKimdir.Com

Tüm Hakları Saklıdır - 2020