KurucusuKimdir.Com

Web Sitemize Hoşgeldiniz

Koska

Koska

0 Kişinin Defterine Ekli

359 Kişi Okumuş

Yazıyı Favorilere Ekle

Kuruluş Yılı : 1907

Çalışan Sayısı : 700

Kuruluş Yeri : Türkiye

Koska ’nın Hikayesi 1907 Yılında Başladı

Koska’nın geçmişi 1900’lü senelerin başında Denizli’de Hacı Emin Bey’in etkinlik gösterdiği helvacı dükkânına kadar uzanmaktadır. Baba mesleğini devam ettiren Halil İbrahim Adil Dindar 1931 senesinde oğulları ile eş güdümlü İstanbul’a gelerek Koska semtinde bir dükkân açar, zamanla ürettikleri tüm helva ve tatlıların lezzeti ile çok fazla ünlenir. Bulundukları semtten ötürü Koska’da ki Helvacı olarak anılmaya başlarlar ve daha sonra bu unvanı marka olarak tescilletilirler. 1974 Tarihinde Topkapı’da bulunan fabrikada helvanın yanı sıra lokum, reçel ve koz helva üretimine de başlanır. 1983 senesinde Mümtaz ve Nevzat Dindar kardeşler başka ufak kardeşlerinden ayrı olarak Merter’de inşa ettirdikleri çağdaş tesislere taşınarak hareketlerini burada sürdürme kararı alırlar.

Koska Cevizli Helva

Koska Cevizli Helva

Türk Tatlıları Denince Akla Gelen Marka

Halen dördüncü kuşağın yönetiminde olan şirket 1998 senesinin sonlarına doğru taşındığı Avcılar-Ambarlı Kavşağında, on bir dönüm arazi üstüne kurulu 22.000 metre kare kapalı alana sahip yeni tesislerinde üretimini sürdürmektedir. En son teknolojiyle bütün üretim makine ve donanımı yenilenen firma, kapasitesini ve niteliğini daha da çoğaltarak helva, tahin, pekmez, reçel, bal, lokum, kâğıt helva, krokan, pişmaniye, kakaolu fındık kreması ve geleneksel Türk lezzetleri üretiminin yanı sıra, kurduğu tam teşekküllü ve çağdaş laboratuvarda besin mühendislerinin yoğun emekleri sonucunda, tamamıyla natürel tatlandırıcılar kullanarak diyabetik helva, badem ezmesi ve reçel üretimini sağlamayı başarmıştır. Türk Diyabet Cemiyeti ve İstanbul Teknik Üniversitesinin ortaklaşa onayladığı ve “Gıda Tarım ve Hayvancılık” Bakanlığı’nın izni ile üretimine geçilen bu diyabetik ürünlerle, Şirket dünya ve Türk besin sanayiinde mühim bir başarıya imza atmıştır.

Neden Nazar Boncuğu?

İki firmanın ürün ve hizmet niteliğini müşterilerimizin daha iyi ayrıştırmasını sağlayabilmek amacıyla 2010 senesinden bu yana Merter Helva olarak Koska logomuzun ‘O’ harfinin amacıyla nazar boncuğu yerleştirdik. Çünkü müşterilerimizin neredeki tesislerde hangi şartlar altında ve hangi niteliklerde ürün ürettiğimizi bilme haklarının olması gerektiğine çok inanıyoruz.

Koska Krokan Çeşitleri

Koska Krokan Çeşitleri

Kuruluşundan bu yana nitelik geleneğinden taviz vermeyen şirket ISO 22.000, ISO 9001, TSE, BRC ve FDA nitelik sertifikalarına sahip olmanın yanı sıra ürünlerinde dinen yasak olan hammadde kullanılmadığını tüketicilerin daha rahat anlayabilmeleri amacıyla Kosher ve Helal sertifikalarına sahip olan şirket ise nitelik ve lezzetin beraberinde, üretimin bütün aşamalarında hijyen koşulların sağlanmasını en mühim unsurlardan biri olarak algılamaktadır.

74 Ülkeye İhracat

Tüm perakende sektöründeki satış kanalları aracılığı ile tüketicinin beğenisiyle dünyaya yayılan markanın ürünleri, bütün mahalli hipermarket, süpermarket ve mahalli zincir marketlerle çok geniş bir kitlelere ulaşmaktadır. Türkiye’nin en büyük helva yapımcısı konumunda olan bu firma iç satışlar beraberinde toplam dört kıtada 74 adet ülkeye yaptığı gönderimlerle çok mühim bir ihracat hacmine de bu sayede sahip olmuştur. Bu şirket için çok büyük bir başarıdır. Bu büyük başarısını ise şirket 700 civarında olan çalışanıyla sağlamaktadır.

Türk besin piyasasında itimat edilir ve saygın bir yere sahip olan marka bilinirlik seviyesi en yüksek markalar içerisinde yer almaktadır. Bu yerini sahip bulunduğu vizyonla önümüzdeki senelerde daha da ileriye taşıyacak olan firma bütün dünyada tanınan global bir marka olmayı en büyük amaç olarak seçmiştir.

Koska Diyabetik Reçel Çeşitleri

Koska Diyabetik Reçel Çeşitleri

Sofraların Baş Tacı

Nitelikli üretimin nitelikli personelle sağlandığı gerçeğinden hareketle personel seçiminde gösterdiği ilgi ve titizliği eğitim sürecinde de göstermekte; yoğun bir eğitimden geçtiğimiz bütün elemanları profesyonel bir usta imkan kadar aynı titizlikle yetiştirilmektedir. Koska yalnızca bir semt adı değildir. Kimi zaman sevdiklerimizi mutlu ettiğimiz hediye, kimi zaman bir sevgi gösterisi ve kimi zaman da geçmişten bugüne gelen güzel değerlere sımsıkı sarılma istediğidir.

1983 senesinde üçüncü kuşak yeni nesil yöneticilerin getirmiş bulunduğu vizyon değişikliği ile üretimlerine devam eden, müşterilerinin fikirlerini daima ön planda tutan Koska Ailesi, gene onlardan gelen öneriler neticesinde, iki değişik KOSKA firması bulunduğunu anlatabilmek ve marka karışıklığının önüne geçebilmek adına, 2000 senesinde KOSKA HELVACISI MERTER olarak, logosunun amacıyla, titizlikle ürettikleri geleneksel tatlarımıza nostaljik bir gönderme yapması yönünden nazar boncuğu eklemiştir.

Koska İnternet Sitesi

Koska Fotoğraflar

Yazı ile ilgili eklenen fotoğraflar
fotofotofotofotofoto

Ziyaretçi Yorumları

Bu yazı hakkındaki ziyaretçi yorumları

Benzer YazılarSitemizdeki benzer makaleleri inceleyin

01Eti Gıda

Eti GıdaKurucusu Kimdir

02Sütaş

SütaşKurucusu Kimdir

03Eker

EkerKurucusu Kimdir

Çok Okunan YazılarSitemizde en çok makaleler

Şişecam

Şişecam Kurucusu Kimdir

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan makaleler

01Eti Gıda

Eti GıdaKurucusu Kimdir

02Şişecam

ŞişecamKurucusu Kimdir

03Ford Otosan

Ford OtosanKurucusu Kimdir

KurucusuKimdir.Com

Tüm Hakları Saklıdır - 2020