KurucusuKimdir.Com

Web Sitemize Hoşgeldiniz

Kristal Kola

Ana Sayfa » Gıda-İçecek » Kristal Kola

0 Kişinin Defterine Ekli

136 Kişi Okumuş

Yazıyı Favorilere Ekle

Kuruluş Yılı : 1994

Çalışan Sayısı : 85

Kuruluş Yeri : Türkiye

Kristal Kola’nın Hikayesi 1994 Yılında Başladı

İçecek sanayimizin önde gelen firmalarından birisi olan Kristal Kola 1994 senesinde İhlas Holding Anonim Şirketi bünyesinde faaliyete başlamıştır. Balıkesir tesislerinde içecek, Sapanca tesislerinde kaynak suyu üretimine başladı. 1996 Kristal Kola ve Meşrubat San. Tic. A.Ş. tüzel kişilik olarak faaliyetine devam etti. 1997 Kırıkkale içecek üretim tesislerini satın aldı. 1997 Halka Arz gerçekleştirildi. 1998 Kristal Gıda Dağıtım ve Pazarlama Anonim Şirketi kuruldu ve ardından tüm pazarlama faaliyetleri bu şirket üzerinden yürütülmeye karar verildi ve başlandı. 2000 Edremit Doğal Maden Suyu tesisleri üretime başladı. 2003 Esas Sermaye Sisteminden Kayıtlı Sermaye Sistemine geçildi. 2005 İhlas Holding iştiraki olan Kristal Kola, Hayrettin Atmaca tarafından satın alınmıştır. Yurtiçi ve yurt dışı satışları ile tüketicinin beğenisini kazanarak sektördeki konumunu almıştır.

Kristal Kola Ürün Çeşitleri

Kristal Kola Ürün Çeşitleri

İhlas Holding Yeniden Devrede

2010 Hayrettin Atmaca hisselerini İhlas Pazarlama Anonim Şirketine satmıştır. Şirket İhlas Holding Anonim Şirketi grup şirketleri içerisinde faaliyetlerine devam etmiştir. 2014 İhlas Pazarlama Yatırım Holding Anonim Şirketini 20 Mart 2014 senesinde paylarını Önder Nuranel ve Memduh Öztürk ’e satmıştır. Şirket bu seneden sonra İhlas grubundan ayrılmıştır. Memduh Öztürk hisselerini 2014 yılında Borsa’da satarak ortaklıktan ayrılmıştır.

Kristal Kola, girişken ve yeniliğe açık kimliği ile Türkiye genelinde 2 içecek 1 doğal kaynak suyu ve bir de doğal maden suyu olmak üzere toplam 4 adet üretim tesisine sahiptir. Bugün üretimini Balıkesir, Edremit, Sapanca ve Kırıkkale’deki tesisleriyle yapmaktadır. Toplam 108.634 m² yüz ölçümündeki tesislerinin 16.436 m² kapalı alan olarak faaliyet göstermektedir. Üretim kapasitesi, ihracatı, yüksek verimliliği, Araştırma ve Geliştirme yatırımları ve teknolojik üstünlükleriyle bugün Türk içecek sanayinin en güçlü yerli üretim yapan kuruluşlarından birisidir.

Kristal Kola Tanıtım Standı

Kristal Kola Tanıtım Standı

Kalite, Deneyim, Başarı

Şirket, 1994 senesinden beri sahip olduğu deneyimleriyle üretim ve satışlarını bugüne kadar kaliteye çok önemseyerek gerçekleştirmiştir. Tüm ürünlerinin dağıtımlarını ve pazarlamasını 2 ana distribütör şirketi ile yapılmaktadır.

Sektörde dünya devleri ile eş zamanlı olarak teknolojiyi ve gelişmeleri takip ederek üretici firma olarak taşıdığı sorumluluğu bilinci bilen kapsamlı ve ayrıntılı araştırmalar yaparak değişen tüm müşteri istekleri doğrultusunda ise etkili çözümler üretmektedir. Üretimin her aşamasında ve son üründe yaptığı kalite kontrol testleri ile müşteri memnuniyetini çok üst düzeyde tutmayı ilke edinmiştir. Hedefimiz, ulusal bir firma olarak ülke genelinde bizimle çalışan tüm müşterilerimize kesintisiz olarak en doğru ürünü en ekonomik şekilde sunmaktadır. Şirket; İSO 9001:2015 Kalite yönetim sistemi ve İSO 22000:2005 Gıda güvenliği ve yönetim sistemi sertifikalarına sahiptir.

Kristal Kola İnternet Sitesi

Kristal Kola Fotoğraflar

Yazı ile ilgili eklenen fotoğraflar
fotofotofotofotofoto

Ziyaretçi Yorumları

Bu yazı hakkındaki ziyaretçi yorumları

Benzer YazılarSitemizdeki benzer makaleleri inceleyin

01Eti Gıda

Eti GıdaKurucusu Kimdir

02Petkim

PetkimKurucusu Kimdir

03Sütaş

SütaşKurucusu Kimdir

Çok Okunan YazılarSitemizde en çok makaleler

Şişecam

Şişecam Kurucusu Kimdir

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan makaleler

01Eti Gıda

Eti GıdaKurucusu Kimdir

02Şişecam

ŞişecamKurucusu Kimdir

03Ford Otosan

Ford OtosanKurucusu Kimdir

KurucusuKimdir.Com

Tüm Hakları Saklıdır - 2020