KurucusuKimdir.Com

Web Sitemize Hoşgeldiniz

Opet

0 Kişinin Defterine Ekli

549 Kişi Okumuş

Yazıyı Favorilere Ekle

Kuruluş Yılı : 1982

Çalışan Sayısı : 900

Kuruluş Yeri : Türkiye

Opet’in Hikayesi 1982 Yılında Başladı

Opet şu anda Yönetim Kurulu Başkanı olan Fikret Öztürk’ün 1982 senesinde öğretmenlik hayatından ayrılıp ticaret hayatına başlamasıyla gelecek için ilk adımlarını da atmış oldu. Mersin ilinde madeni yağ ve akaryakıt konuları hakkında etkinlik gösteren Öztürkler Limited Şirketini kuran Fikret Öztürk ile eşi Nurten Öztürk ile birlikte Öztürkler Limited Şirketini kısa sürede büyüterek pek çok madeni yağ ve akaryakıt markalarının bayiliklerini alır. 10 sene içerisinde ise Türkiye’de etkinlik gösteren uluslararası akaryakıt dağıtım şirketlerinin en büyük akaryakıt ve madeni yağ distribütörü olan bu şirket, 16 akaryakıt istasyonun da sahibi ve işleticisi olmuştur. 1992 senesinde İstanbul’a taşınan Öztürk çifti, aynı sene 1 akaryakıt dağıtım şirketi kurmaya karar verir. Böylece Öztürkler Petrol artık Opet ismini alır ve Anadolu’dan başlamak üzere Türkiye’nin çok fazla ilinde istasyonlar açar.

Opet Akaryakıt Pompası

Opet Akaryakıt Pompası

Depolama Kapasitesi

Hızlı büyümesini bugün de aynı kararlıkla devam ettiren Opet Petrolcülük Anonim Şirketi perakende satışlar, ticari ve endüstriyel yakıtlar, madeni yağlar, depolama ve uluslararası ticaret konularında etkinlik göstermektedir.

2002 senesi sonucunda Koç Holding Enerji Grubu’nun %50’sine ortak bulunduğu şirket kuruluşundan bu yana alt yapı yatırımlarına ve çalışmalarına ağırlık vermiştir. Şirkete büyük 1 rekabet üstünlüğü gerçekleştiren depolama kapasitesi, bir milyon metreküpün çok üzerindedir.

Sektördeki piyasa payını ve istasyon ağını her geride bıraktığımız gün artıran şirket Koç Topluluğu ortaklığıyla doğan güç birlikteliğini ve sinerji sonucunda Türkiye’de akaryakıt dağıtım piyasasında tüketicinin ilk tercihi olma asli amaç ve prensibi ile hareket etmektedir.

Şirket kuvvetli altyapısı, gerçekçi vizyonu ve ülkeye olan inancıyla son on senenin en süratli ve tutarlı büyüyen petrol şirketi durumuna gelmiştir.

Müşteri Memnuniyeti

Şirket amaçlarına ulaşırken etrafa ve hukuka saygılı olarak hizmet, ürün gibi her alanda niteliği artırarak müşteri memnuniyeti gerçekleştirmeyi asli ilke kabul etmiştir. Ölçülmeye başlandığı 2006 senesinden itibaren ise KalDer Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre 9 senedir Aralıksız müşterinin en çok memnun kaldığı marka seçilen şirket, KalDer’in Türkiye Müşterinin Sesi – TMS incelemesine göre de üç sene üst üste ‘Müşteri Bağlılığı En Yüksek Marka’ seçildi. Şirket, Mediacat dergisinin IPSOS iş1liği ile gerçekleştirdiği Lovemarks (Aşkla Bağlanılan Marka) Araştırması’nda ise son 5 senedir ‘Türkiye’nin Aşkla Bağlandığı Akaryakıt Dağıtım Markası’ seçiliyor. Firma, son olarak uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance yönünden beş yüz yetmiş milyon dolara ulaşan marka sayısal değeri ile ‘Türkiye akaryakıt dağıtım sektörünün en kıymetli ve en kuvvetli markası’ oldu.

Opet Akaryakıt Dolum Merkezi

Opet Akaryakıt Dolum Merkezi

Türkiye’ye İlk Kez 98 Oktan Kurşunsuz Benzin

Kuruluşundan bu yana hep ilklere imza atan OPET, 98 oktan kurşunsuz benzini Türkiye’ye ilk kez getiren ve Ultra Euro Diesel motorini Avrupa’dan evvel Türk tüketicisinin tüketimine yayınlayan 1 markadır. OPET, 2004 senesinde ISO 9001:2000 Kalite Belgesini almaya hak kazanmıştır.

OPET, yeni ürün ve hizmetleri, süratle ilerleyen istasyon ağı, Temiz Tuvalet, Yeşil Yol, Örnek Köy, Tarihe Saygı, Trafik Dedektifleri ve Kadın Gücü Projeleri ile sosyal mesuliyet yaklaşımıyla da sektörün değişiklik yaratan 1 kuruluşudur. İstasyon sayısı olarak şuanda opet bin iki yüz dört, sunpet ise beş yüz altmış adettir. İkisinin toplam sayısı ise bin yedi yüz altmış dört adettir.

Opet İnternet Sitesi

Opet Fotoğraflar

Yazı ile ilgili eklenen fotoğraflar
fotofotofotofotofoto

Ziyaretçi Yorumları

Bu yazı hakkındaki ziyaretçi yorumları

Benzer YazılarSitemizdeki benzer makaleleri inceleyin

01Eti Gıda

Eti GıdaKurucusu Kimdir

02Aytemiz

AytemizKurucusu Kimdir

03Petkim

PetkimKurucusu Kimdir

Çok Okunan YazılarSitemizde en çok makaleler

Şişecam

Şişecam Kurucusu Kimdir

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan makaleler

01Eti Gıda

Eti GıdaKurucusu Kimdir

02Şişecam

ŞişecamKurucusu Kimdir

03Ford Otosan

Ford OtosanKurucusu Kimdir

KurucusuKimdir.Com

Tüm Hakları Saklıdır - 2020